top of page
  • Grey Facebook Icon

Účastnice programu

Markéta Bibzová - FLOWERSKI - náušnice podle outfitu

Sušice, Plzeňský kraj

www.flowerski.cz

Jsem podnikatelkou z nešťastné náhody, takže pamatujte, vše zlé je pro něco dobré! Díky smyku na ledu a velké škodě na autě jsem z potřeby přivýdělku rozjela moje FLOWERSKI - náušnice podle outfitu. Náušnice ve tvaru kytičky ve více jak třiceti barvách, které se skvěle hodí na sport, rande, ale i do divadla. Flowerski se za rok a půl staly pojmem, značkou, se kterou spolupracuje firma Horsefeathers a nosí je třeba biatlonistka Gábina Soukalová. FLOWERSKI jsou náušnice pro všechny veselé holky, všech věkových kategorií, které si život umějí užít.

Kristína Bobušová - wooli

Bratislava

wooli.sk

Pri navrhovaní interiérov sme ako architekty narazili na problém neoriginálnych, často plastových doplnkov, ktoré sa nehodili do našich návrhov. Povedali sme si, prečo si teda nevymyslieť vlastné? Wooli sú jednoduché drevené doplnky do interiérov. Tabule, vešiaky a hodiny, ktoré netikajú, navrhujeme a vyrábame s láskou na Slovensku z brezovej preglejky, ktorá je na záver ručne brúsená a farbená. Niektoré výrobky spájajú funkciu tabule, hodiniek aj vešiaku, čo je pri menších priestoroch veľmi praktické.

Michaela Bomba Birkusová - Liečivé šperky

Nesluša, Žilinský kraj

www.liecive-sperky.sk

 

V okamihu, keď som počas tehotenstva a v popôrodných chvíľach bojovala s ťažkými depresiami, našla som silu liečivých kameňov. Zachránili moju myseľ, moje telo, môj život. Odrazu sa vydralo napovrch moje umelecké JA a okamžite som vedela, že toto je moja cesta. Začala som tvoriť šperky z drahých kameňov, ktoré mi pomáhali, hlbšie som sa ponorila do štúdia kameňov ako liečebného nástroja a vznikla moja značka Liečivé Šperky.

Markéta Borecká - FOREWEAR

Praha

www.forewear.cz

 

Nenávidím plýtvání, proto vznikl FOREWAER. FOREWEAR řeší problém nenošeného oblečení, které nám leží ve skříni. Do sběru oblečení zapojujeme jak firmy, tak veřejnost. Část oblečení pomůže lidem v nouzi a z nepoužitelné části vznikne nová netkaná textilie. Se zapojením chráněných dílen z tohoto recyklovaného materiálu vytváříme funkčně-designové výrobky s barevným potiskem na míru, které firmy využívají jako dárky s příběhem pro zaměstnance a partnery.

Alice Bartůšková - dupeTo

Brno, Jihomoravský kraj

https://www.dupetoshop.cz

Jsme dvě matky s bandou (prozatím) čtyř dětí. Šijeme funkční oblečení, které roste společně s dětmi. Používáme látky s hravým designem a v nejvyšší kvalitě. Veškeré střihy jsme uzpůsobily na látkovou plenu a díky rostoucím nohavicím jsou naše kalhoty vhodné i na nošení v šátku. Snažíme se, aby oblečení zůstalo pěkné a funkční i pro další sourozence. Naším cílem je, aby se děti oblékaly s radostí a mohly v suchu, teple a pohodlí objevovat svět za každého počas

Slavomíra Cesneková - Slavka Cesnek Jewelry

Šaľa, Nitrianský kraj

https://www.facebook.com/slavkacesnek/

Už ako malé dieťa ma priťahovalo všetko, čo bolo krásne. Či už to boli ľudia, veci alebo príroda. Popri materskej som narazila na výrobu šperkov zo šujtášiek a tá ma uchvátila. A keď som po výpovedi v práci dostala čestné uznanie za moje šperky na krajskom kole Výtvarného spektra, tak som sa rozhodla, že sa budem tvoreniu venovať naplno.

V súčasnosti vyrábam originálne šperky zo šujtášiek svojou vlastnou technikou, ktorú chcem do budúcna aj vyučovať.

Aneta Cirusová - Søstre

Praha

http://www.sostrestudio.com

 

V naší tvorbě se inspirujeme výjimečností „skandinávského designu“. Je založen na jednoduché eleganci, stylové vytříbenosti a dokonale vypraco-vaných detailech. Styl naší práce se vyznačuje graficky jednoduchými liniemi a  vzájemným působením světla a stínu decentní palety barev. Jednoduchost, nadčasový minimalismus, moderní elegance, jemný a čistý design. Pod značkou Søstre vytváříme sofistikovaný design pro život. Vytvoříme design svatby, firmy, projektu, nebo produktu.

Kateřina Černá - K.BANA

Libeř, Středočeský kraj

https://www.facebook.com/YOGAKBANA/

 

Vytvářím pohodlné designové oblečení ze 100% lnu inspirované jógou, tancem, volným časem a cestováním. Chci, abyste vypadali skvěle a zároveň se cítíli pohodlně. K tomu vám pomůže nejen střih, ale i vlastnosti lnu. Len totiž odvádí vlhkost i teplo, je prodyšný, v létě chladí a v zimě hřeje. Ikonou našeho oblečení jsou pak unikátní nitěné knoflíky se stopadesátiletou tradicí z Jablonného nad Orlicí. Znakem K.BANY je bílá barva, která podle jógové tradice pomáhá rozšiřovat auru.

Yvetta Fendrichová - Mozaiky MOYA
Michaela Daniel Huffsteter - Skřítek.cz

Praha

www.facebook.com/skritek.cz

Moje tvorba nabrala konkrétní obrysy ve chvíli, kdy jsem čekala třetí dítě a plná emocí ušila "nejkrásnější" zavinovačku, barevnou a hebkou. Pak praktickou novorozeneckou noční košilku/pytel. Zavinovačky a novorozenecké košilky z přírodních materiálů jsou dodnes pilíře mé tvorby, ale v mé nabídce přibyly šatičky a košile. Proberte se mojí „hrou barev“ a možná obohatíte šatník svého dítěte o zcela originální kousek, který bude těšit vaše dítě i vás

Yvetta Fendrichová - Mozaiky MOYA

Brno

www.mozaikymoya.cz

Protože člověk nejlépe a nejraději dělá to, co je mu přirozené, tak já vymýšlím, maluji, vyřezávám a lepím. Co? Obrazy z keramických obkladů, obecně nazývané mozaiky. Proč? Protože jsou místa, která jsou pro papír a plátno nevhodná. Obrazy, které vyrábím, jsou osahatelné, omyvatelné, ošlapatelné, stálo-barevné, odolávají vodě, tuku, blátu, vlhku a mrazu. Tvořím mozaiky zabudované do stolových desek, mozaiky za kuchyňské linky, do koupelen, zabudované do dlažby. Přináším osobitost tam, kde jiné cesty selhávají. 

Renata Glosová - ARTEDIVA

Babice, Středočeský kraj

www.artediva.cz

Věřím v rozkvět, přináším transformační autorskou módu. ART + DIVA = to je spojení dvou klíčových energií, které zosobňují ženskost a krásu. Mojí motivací i odpovědí je ciťme se božsky. Tvořím jedinečný design, kde se ženy mění v Bohyně a sny se mění v realitu. Sochám šaty, modeluji ladné křivky a harmonizuji skrze obrazy. Každá autorská látka, kterou tvořím, má svůj příběh a záměr, proč vznikla. Díky celému procesu vědomé tvorby mají produkty z ateliéru ARTeDIVY sílu harmonizovat, povznášet a inspirovat.

Blanka Hovorková Maříková - BLAHO

Zadní Třebaň, Středočeský kraj

www.bileblaho.com

BLAHO je pocit. Zajímají mě tvary, přírodní materiály, jedinečnost, detail a příjemné dotýkání. Mým materiálem je por-ce-lán. Také to cítíte? Ta křehkost, kulatá sladkost, bílá něžnost… Vytvářím autorské šperky, nádobí a interiérové doplňky z českého porcelánu, vypáleného ve vysoké teplotě. V mém sortimentu najdete prstýnky, náušnice i náhrdelníky, hrníčky na kávu i pořádný čaj, mísy, hodiny a lampy. Z porcelánu BLAHO život chutná lépe.

Eva Chmelová - DEZÉN

Čilá, Plzeňský kraj

www.dezenfabrics.cz

Během mé práce oděvní návrhářky přišlo zjištění, že více než tvarosloví oděvu mě oslovuje materiál a jeho schopnost dát i jednoduché formě nezaměnitelnost. Schopnost podtrhnout, dopovědět. Zároveň ve mě rostlo naštvání z dehonestace tradice českého textilu, vyprázdnění kdysi plných návrháren, likvidace textilek, drtivně levného dovozu textilu, devalvace jeho hodnoty. DEZÉN se stal mým osobním manifestem toho, že český textilní vzor může být současný, oslovující, přesahující hranice.

Dagmar Jelínková - Dagmaar

Praha

www.dagmaar.cz

Dagmaar jsem založila v roce 2015 ve chvíli bilancování, kdy jsem zjistila, že ze svých kreativních aktivit mám nejraději onu skutečně hedvábnou nit vinoucí se celým mým životem. Dagmaar je jedinou značkou u nás, která se zaměřuje na kolekce současného designu tištěné na 100% přírodní hedvábí. Mé výrobky nesou označení „vyrobeno v ČR”. Osobně dohlížím na všechny kroky tradiční manufakturní výroby. Dagmaar přináší hedvábné pohlazení zhmotněné v jiskřivých čtvercích hedvábí s barvitým příběhem.

Ivana Kaňovská

Praha

www.ivanakanovska.com

Vytvářím oděvy objektového a koncepčního charakteru s odvoláním na současný trend synergie designu, módy a technologie. Své kolekce prezentuji na významných módních projektech či kulturních eventech, mé modely jsou součástí reklam nebo hudebních klipů. Pro vznik mých módních kolekcí je vždy na prvním místě silná inspirace a „vize“, která následně kolekci udává příběh. Právě díky silným příběhům získávají mé kolekce originální rukopis a stávají se nezaměnitelnými.

Alice Kavková - Pruženka

Praha

www.pruzenka.cz

Chtěla jsem svým dětem zprostředkovat stejné štěstí, jaké jsem sama kdysi cítila u her mého mládí. A tak jsem je naučila skákat gumu, panáka, školku s míčem, se švihadlem. O našem hraní píšu na svém blogu Maminator.cz. V červnu 2016 jsem začala vyrábět skákací gumu Pruženku (www.pruzenka.cz) s vlastním obsáhlým návodem. Když jsem totiž v půlce dubna natočila video, jak s dětmi skáču, vidělo ho za chvíli 1 600 000 lidí. A tak vyrábím Pruženku a chystám další retro hry jako jsou kuličky a přebírání.

Helena Kelly - HAPPY HELEN

Praha

https://www.facebook.com/HAPPYHELENPRAGUE

Happy Helen vznikla po 1500 nocích přerušovaného spaní, 2000 dnech přebalování, 2700 vypraných pračkách jako projekt "jak se nezbláznit". A já se zbláznila doopravdy - do látek, barev, vzorů a bavlněných špagátů - šňůr, které vznikají jako odpad textilního průmyslu. Z nich se zrodilo moje designové dítě, originální nákrčník Fred. A jako každé dítě mi změnil život a přinesl kreativní výbuch. Moje produkty jsou hravé, barevné, nepřehlédnutelné a soudě podle reakcí zákazníků i návykové.

Barbora Kočišová - Srdiečkovo

Stupava, Bratislavský kraj

www.facebook.com/srdieckovo

Srdiečkovo je miesto plné srdiečok a vecí, ktoré sú z lásky tvorené. Dlhodobejšie sú to však hlavne šperky, netradičné v spracovaní, pričom dôraz je skôr na nedbalosť a kombinácie materiálov. V tvorbe využívam hlavne striebro, mosadz a meď a kombinujem ich s textilom a drahými kameňmi a perlami. Moja klientela je prevažne zahraničná ale aj slovenská, či dokonca lokálna, kde sa vracajú spokojí zákazníci. A to si neskutočne vážim.

Michaela Koláčková - Řemeslná Koláčkova pekárna

Praha

www.zitnychleb.cz 

Pečeme opravdový žitný chléb ze 100 procent žitné mouky a se žitem to opravdu umíme. Pečeme podle našich receptur, bez prášků, konzervantů a barviv, pouze z čerstvé mouky, domácího kvásku a semínek. Pekárnu jsme s otcem otevřeli v roce 2015 a dnes pečeme jedenáct druhů žitného chleba (i s ořechy, olivami, či čokoládou) a několik druhů sladkých žitných muffinů. Náš chléb si rychle získal chuťové buňky milovníků poctivého zdravého pečiva.

Kristýna Luisa Kolářová - natyris

Praha

www.natyris.com

Na počátcích natyris stál pocit mladé holky, že nemá co na sebe. Tehdy mi veškěré oblečení z běžných obchodů připadalo šedé a nudné a mně v  šatníku prostě chyběla žlutá sukně. Společně s touhou po kvalitním oblečení vznikla značka natyris, která se stará o mé i vaše maximální pohodlí. Látky vybírané s pečlivostí a důrazem na kvalitu podtrhují veselého ducha a rozzáří vás i vaše okolí. Pojďte si společně se mnou projasnit svůj den barvami! natyris... oblečte se do barev!

Zdeňka Kolláriková - Gently sušenky

Praha

www.gently.cz

Vždycky jsem s radostí a důrazem na kvalitu vařila svým čtyřem dětem. Nyní působím jako propagátorka zdravého vaření. Pořádám kurzy vaření, ochutnávky, vymýšlím nové receptury. Když jsem začala prodávat potravinové doplňky, přišlo mi, že bych měla produkovat něco vysloveně svého, abych mohla poslat do světa kousek sebe. Postupně vznikly originální "gently" sušenky z bio surovin, které v sobě obsahují mou životní zkušenost.

Lucie Kratěnová - L/U Leather Utilities

Praha

www.leatherutilities.com

Za vznikem značky L/U stojí fascinace tradičním brašnářským a sedlářským řemeslem, spolu s touhou tvořit produkty, které budou sloužit desetiletí. Krása i funkčnost zůstává, jen patina vypovídá o běžícím čase. Náš sortiment zahrnuje drobnou koženou galanterii od tašek a kabelek až k pouzdrům na bloky a Ipady, exkluzivní výrobky i zakázkovou výrobu.Všechny výrobky značky jsou zhotoveny ručně, v České republice v ateliéru v centru Prahy z nejkvalitnějších usní s certifikátem Pelle al Vegetale.

Marcela Křížová - MARCELAKRIZOVA

Praha

http://www.marcelakrizova.cz/

Značka MARCELAKRIZOVA od prvopočátku nese prvky minimalismu, nadčasovosti a ženské elegance; klade velký důraz na kvalitu materiálů a zpracování, stejně jako na pohodlnost a variabilitu. Materiály jsou převážně přírodní jako vlna, bavlna, len nebo hedvábí. Hlavním posláním je obohatit šatník žen o nadčasové kusy, které vydrží a budou se dobře kombinovat. Značka je v současnosti prodávána v designovém obchodě La Gallery Novesta.

Zuzana Kulichová - Sluší Ti to

Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

www.fler.cz/slusi-ti-to

V mé nabídce najdete převážně sukně. Sukně krátké i dlouhé, vzorované i jednobarevné, ale především veselé a pohodlné. V chladném počasí vás ale dokážu obléknout do osobité mikiny nebo ponča. Všechno oblečení z mé dílny nese nápis "Sluší ti to" - a má vybízet k akci, k pochvale. Jak často řeknete někomu "Sluší ti to!”? Když má žena pocit, že jí to sluší, vyzařuje z ní zdravé sebevědomí a síla. A život se hned zdá být jednodušší.

Nikoleta Macinská - imani

Chorvátsky Grob, Bratislavský kraj

www.imani.sk

Keď som začala nachádzať odpoveď na otázku „Kto som a čo tu robím?“, moja tvorba vyústila do novej značky IMANI, ktorá prináša oblečenie s odkazom. Ponúka zastavenie sa v rýchlom svete, volá vás k nahliadnutiu do zmyslu života a dáva odpovede na otázky duše. IMANI znamená viera a nabáda k viere vo veci, ktoré nevidíte a volá vás, aby ste svoj život prežili plní radosti. IMANI je revolúcia v oblečení, v materiáloch aj v odkaze, ktorý prináša. Je to móda, ktorá má hlbší zmysel.

Jana Mikulíková - JM prsteny

Brno, Jihomoravský kraj

www.jm-prsteny.cz

Velkým krokem v mém životě bylo poznat a hlavně překonat sama sebe: Nevzdávat se. A s tímto kredem i tvořím. Do každého šperku, který vyrobím, předávám svoji tvůrčí energii. Plně se soustředím na ruční řemeslné zpracování každého šperku. Co se týče snubních prstenů, mám jich za sebou stovky a stovky různých modelů. A přece je každý originál. Prstýnky tvořím pro konkrétní pár a snažím se poznat jejich přání a představy. Tradice snubních prstenů spolu s tradicí řemesla vytváří trvalou hodnotu.

Štěpánka Nešporová - Nox papilio

Kanice, Jihomoravský kraj

www.noxpapilio.cz

“JSEM LÍNÁ!” Program, který ve mně vznikl v dětství. Ať jsem dělala cokoli, vždycky to bylo málo. A tak jsem svou lenost povýšila. Při cestování Čínou jsem objevila přikrývky, které jsou plněné nesekaným hedvábným rounem. Jsou to obláčky s výbornými termoregulačními vlastnostmi, jsou úžasné na dotyk, odpuzují roztoče a dokonce pěstí naši pokožku (obsahují 18 proteinů). V těchto přikrývkách je lenošení tou nejkrásnější prací pro sebe.

Iveta Novotná - Ivet raw vegan food

Trenčín, Trenčianský kraj

www.ivet.sk

Môj intenzívny záujem o zdravší životný štýl prišiel v čase, kedy sa v mojej rodine odohralo niekoľko smutných udalostí. Pri hľadaní nových informácií som narazila aj na raw dezerty. Z ich domácej výroby sa stala veľká vášeň. Raw dezerty z našej dielne sú bezlepkové, bezlaktózové, bez rafinovaného cukru, čisto rastlinného pôvodu, neprechádzajú tepelnou úpravou, a preto v nich zostáva veľa vitamínov, minerálov a zdravých tukov. I preto od nas každý týžděň odchádza veľké množstvo objednávok. Robím prostě prácu, ktorú milujem!

Petra Orságová - Zahirah Costumes and Clothes

Horní Suchá, Moravskoslezský kraj

www.zahirahcostumes.com

Taneční kostýmy z dílny Zahirah Costumes and Clothes jsou originální a s láskou šité taneční kostýmy ve kterých zazáříte! Příběh mé značky začal ve chvíli, kdy jsem sama začala tančit a kouzlo orientálního tance prozářilo celý můj svět. Miluji chvíle, kdy tanec dokáže měnit ženy v ŽENY, které jsou hvězdami nejen na pódiu, ale hlavně uvnitř sebe. Zahirah znamená zářící a plná světla a přesně taková můžete v mých kostýmech být. I vy si můžete splnit svůj sen a dopřát si kostým vašeho srdce od Zahirah Costumes and Clothes!

Kristína Polakovičová - Chriss Pola

Havířov, Moravskoslezský kraj

www.chrisspola.com

Som za racionálny design a ekológiu. Moja tvorba nie je o minimalizme, ale o redukcii dielov. Ponúkam systém jednoduchého obliekania vo svete prebytku. Sústredím sa na prírodné materiály, spolupracujem z českými fabrikami a vo svojom ateliéri produkujeme minimálny odpad. Z mojimi produktami môžete bezstarostne zdolávať horské výšiny alebo sledovať Mozartove opery. Sú multifunkčné a zvládnu naozaj veľkú záťaž. Sú totiž testované na nás ľuďoch…

Natella Pskhatsyyeva - Natellka

Kladno, Středočeský kraj

http://www.fler.cz/natellka

Pocházím z Ukrajiny a můj zájem o kůže vznikl na cestách do estonského Tallinnu. Tamější škola a tradice uměleckého zpracování kůže mě nadchla natolik, že jsem už ve 13 let byla rozhodnuta studovat pravě tento obor. Vyzkoušela jsem různé způsoby zpracování a momentálně využívám kombinovanou techniku malby s šitím a aplikacemi na kůži. Kabelka, taštička, pouzdro jsou pro mě jako obrazy, mající v sobě kromě praktického využití i uměleckou hodnotu.

Leonarda Pupišová - HOJA hemp

Chocholná - Velčice, Tenčianský kraj

http://www.hoja-hemp.sk

V roku 2015 vznikla značka HOJA hemp, pod ktorou sa venujeme výrobe a predaji 100% konopného oblečenia a doplnkov vyrábaných na Slovensku. Okrem oblečenia ponúkame aj obľúbené vrecká na chlieb či bylinky. Konopná látka je vzdušná, ideálna pre ľudí s citlivou pokožkou, alergikov, má liečivé účinky. Šijeme tiež na mieru a na zákazku. Pokožka je najväčší ľudský orgán, obliekajte sa zdravo. A nezabudnite každé ráno vykríknuť "HOJA!". Hoja totiž vyjadruje veselosť a radostné vzrušenie.

Karolína Risser - Deli Life

Praha

http://delilife.cz

Studovala jsem ve Francii, odkud jsem si domů přivezla manžela a lásku k dobrému jídlu. V Praze jsem začala budovat kariéru a čas trávila ve velkých administrativních budovách, kde jsem postrádala možnost zdravě se najíst. Po narození dcerky jsem se vrhla do trendů v gastronomii. Deli Life nabízí kvalitní jídlo a poradenství pro zdravý životní styl. Chci všem časově vytíženým lidem zprostředkovat zdravé stravování, aby se cítili skvěle a byli plní energie.

Greta Sartori - GRETA DESIGN

Ostrava, Moravskoslezský kraj

www.gretasartori.cz

Moje cesta k autorskému designu byla klikatá a vedla přes učitelské povolání, volnou textilní a oděvní tvorbu, návrhy interiéru, práci se sklem, zpět k textilu. Po dvaceti letech tvůrčích zkušeností jsem se rozhodla pro otevření designového studia, jehož prioritou je dekorace oken. Vytvářím vlastní vzory a „obrazy“, které jsou přenášeny na speciální látku technikou digitálního tisku. K jejich dekoraci využívám různé výtvarné techniky včetně fotografie. K celkovému doladění interiéru navrhuji další bytové doplňky. Mým cílem je vytvářet funkční a designové realizace, jež podtrhnou osobitost interiéru.

Ľubica Skalská - Slow Fashion

Praha

http://skalska.cz/

Behom štúdia módneho návrhárstva ma šokovalo, ako je súčasný módny priemysel neekologický, neudržateľný a neetický. V tejto dobe som našťastie znovuobjavila upcycling jako protest proti súčasnému chovaniu módneho priemyslu a nevedomosti spotrebiteľov. A tak vznikla módna značka Ľubica Skalská - slow fashion. Organizujem workshopy, predávam upcyklované produkty. Všetky designy, ktoré navrhujem sú vyrobené redesignom starého oblečenia a každý je jedinečný a niečím špeciálny.

Kateřina Skokanová Kyselá - maskrtka

Praha

www.fler.cz/maskrtka

Vystudovala jsem sociologii, ale živí mě to, že vycházejí knihy. A pod značkou maskrtka vymýšlím a šiju vytuněné obaly na knihy, penálky či všelijaká pouzdra. Říkám tomu látkové papírnictví. Proč papírnictví? Představa papírnictví ve mně totiž vyvolává pozitivní emoce – a takové jsou i maškrtčí produkty: funkční, ale současně k tomu vypadají tak dobře, že vám jejich používání bude dělat prostě radost. A radost moje i vaše je vlastně ten důvod, proč vznikají.

Jana Štumpová Konicarová - KANTU

Praha

www.kantu.cz

Díky dětem a změně rytmu jsem objevila jógu a začala si víc vážit přírody. To byl první krůček ke vzniku Kantu, mé jógové značky. Vyrábím spreje na podložku, spreje do vzduchu, uvolňující masážní gely, vše míchám sama a spoléhám se na svou intuici a cit pro kvalitu. Miluji cestování a sbírám inspirace z jiných kultur, o svých produktech říkám, že jsou “s českým srdcem a s duší toho nejlepšího, co svět nabízí”. Mojí misí je tvořit krásné věci nejen pro jógu, které vás povznesou na duchu.

Lucie Zemanová - Lucie Zemanová jewellery

Tábor, Jihočeský kraj

https://www.facebook.com/luciezemanovajewellery/

Jsem mladá designérka, věnuji se šperku s vášní pro struktury. Pracuji převážně s nerezí, která mě zaujala svou nepoddajností, houževnatostí a barevnou stálostí. Pracuji pomocí laseru a následně kov ohýbám. Líbí se mi převádění 2D plechu do prostorových tvarů. Má nová kolekce Vavříny vzniká stejně jako růst ve světě rostlin, kde je každý kus originálem. I přesto, že jsou mé šperky poměrně výrazné, působí prsteny, náramky, brože, naušnice i náhrdelníky velice křehkým a něžným dojmem.

Milena Zemanová - Veselá písmenka

Svitavy, Pardubický kraj

www.veselapismenka.cz

Veľa rokov som pracovala v komerčnom sektore, kde som spoznala veľa skvelých ľudí, aktívne cestovala a mala možnosť sa podielať na mnohých úspešných projektoch. Avšak až vo výrobe látkových písmenok a dekorácii som našla sama seba, túžbu a motiváciu pre môj ďalší osobný rozvoj. Čas, ktorý trávim pri výrobe písmenok, si nesmierne vážim a chránim, pomáha mi rozvíjať kreativitu a tešiť sa z toho, že radosť, ktorú dávam do svojej práce, poteší nejedny oči, ktoré Veselá písmenka zazrú

Pavla Zimmermanová - TEABAG, zodpovědná taška

Rakovník, Středočeský kraj

www.tea-bag.cz

Nemám ráda plýtvání, přitom miluji design, funkci a kvalitu. A z těchto ingrediencí jsem „ušila“ svůj projekt – tašku TEABAG. Vyrábím ji z odstřihových čalounických materiálů, tím se z každé tašky stává jedinečný originál. Design je přitom jednotný, vychází ze způsobu balení čaje. Vymyslela jsem ji tak, abych při výrobě dokázala „zbytky využít beze zbytku“. Zákaznice oceňují hlavně jednoduchost, originalitu a variabilitu TEABAGů. Stále společně nacházíme nové způsoby, jak je nosit. Z každého TEABAGu putuje příspěvek na provoz chráněné dílny.

Kveta Žitná - uKvetinky

Báb, Nitrianský kraj

http://www.sashe.sk/uKvetinky

Vecičky vyrábané ručne mali pre mňa vždy obrovské čaro. Podarilo sa mi rozbehnúť vlastný virtuálny obchodík, v ktorom predávam štrikované a šité doplnky ako šále, šatky, čiapky a rukavice. Obchodík si našiel veľmi veľa priaznivcov. Zapojila som do výroby maminu, sestry, kamarátky. Čím bolo viac zákaziek, tým viac som zadávala robotu, balila, posielala, …a štrikovala minimálne. Až som jedného dňa zistila, že ma to prestalo tešiť. A tak som sa zastavila a vytiahla ihlice. A zase cítim tú tvorivú radosť.

Bohdana Goliášová - Tepaná krajka

Brno, JIhomoravský kraj

www.tepanakrajka.cz

Od malička jsem věděla, že ve mně dříme umělecký duch. Postupně jsem ale zjištila, že nevynikám v žádných výtvarných ani jinak vznešených oborech. Nenechala jsem se ale zdeptat, a když jsem jednou omylem příliš rozklepala drát, vynalezla jsem techniku pro výtvarné analfabety. Tak přišla na svět Tepaná krajka, šperkařská technika, která je urče-na pro ty, kdo neoplývají zručností a zvládne ji každý, kdo udrží v ruce kleště. Střídavým tepáním a kroucením drátu vznikají fantazijní tvary, které by nikdo nedokázal vymyslet.

Lucie Poubová - Relu

Praha

https://www.facebook.com/RELUbag/?fref=ts

Módou a jejím ekologickým pojetím se zabývám od roku 2012. Mým dlouhodobým snem je snížení odpadu a prodloužení životnosti textilu. V roce 2016 jsem se stala autorkou recyklovaných tašek z odpadů Relu. Tašky jsou vyráběny z papírových obalů od potravin. Poselstvím tašek je ukázat lidem, že i z použitých věcí se dají vyrobit hezké nositelné věci.

Eva Richtrová, Hana Hniková - eh sisters

Praha

http://ehsisters.cz/

eh sisters jsme my - Evča a Hanka. Po studiích kartografie a architektury na ČVUT jsem se obě nějaký čas věnovaly oborům, které jsme vystudovaly. Po několika letech jsme se rozhodly věnovat energii něčemu, co budeme dělat s chutí a vášní. A tak tvoříme oblečení převážně pro ženy. Hlavním poznávacím prvkem jsou příběhy, které jsou na textil přenášeny metodou sítotisku. Novinkou jsou dezény látek dle vlastních autorských ilustrací. eh sisters jsou naším životabudičem, který nás každý den zvedne z postele!

Michala Ondráčková - Kroužíme, krásníme!

Praha

http://www.krouzimekrasnime.cz

Hooping je součástí mého života od léta roku 2011, kdy jsem se zamilovala doslova na první zakroužení. Prožitek naprosté přirozenosti pohybu, radosti a energii naplňující aktivity mě nasměroval na nové, neprobádané cesty. Cesty výroby vlastních obručí, jejich prodeje a výuky hoopingu. Důkaz mojí horoucí lásky k obručím je jasně měřitelný. Během těch pěti let moje obruče udělaly radost už ve více než 3000 českých domácnostech. Těším na další ženy, které se budou chtít stát motorem svého kruhu.

Irena Matějková - PETEX

Jihlava

www.petex.cz

Naše rodinná firma má již téměř čtvrtstoletí dlouhou tradici. Firma nese odkaz a jméno mého táty. Celá rodina jsme myslivci, milujeme les. Proto jsme se v roce 2008 vrhli do výzvy, zda dokážeme ušít zelenou, mysliveckou kolekci oděvů. Otestovali jsme ji na mysliveckém veletrh Natura Viva v Lysé nad Labem a úspěch byl obrovský. Tak se začalo. Již jsme oblékli do pracovních a mysliveckých oděvů tisíce zákazníků. Máme za sebou plno spokojených pracovitých chlapů.

bottom of page